Małe czy duże biuro księgowe – jakie będzie lepsze


Właściciel firmy, który podejmie decyzję o przekazaniu swojej księgowości do rachunkowego biura, powinien odnieść na tym wymierną korzyść. Przy założeniu rzecz jasna, że wyszuka takie, jakie poprowadzi jego Kraków księgowość w porządny, rzetelny sposób, bez różnego rodzaju błędów i pomyłek.

Wybierać biuro podatkowe należy mieć na uwadze wiele istotnych kwestii, na przykład doświadczenie i kompetencje księgowych, wykupienie odpowiednie polisy OC czy też zakres i terminowość oferowanych usług. Jest jeden jeszcze ważny aspekt, o którym trzeba wspomnieć, a mianowicie wielkość takiego biura. Niektóre biura rachunkowe Kraków to wręcz jednoosobowe działalności, założone przez jednego księgowego, który ma ewentualnie jeszcze kogoś do pomocy.

Przy małej, nieskomplikowanej firmie takie rozwiązanie będzie wystarczające, bo i z reguły nie będzie przy rozliczeniach nic skomplikowanego.
Rzecz jasna będzie trzeba wówczas mieć na uwadze, że zdarzyć się mogą pewne okresy, w których księgowa Kraków nie będzie z jakiś powodów dostępny, lecz to nie powinno stanowić jakiegoś dużego problemu. Ale w przypadku większych firm współpraca z takim małym biurem będzie pewnym ryzykiem, bo wówczas może po prostu zabraknąć osób do obsługi wszystkich spraw.

Ostatnio na naszym rynku coraz prężniej zaczynają działać biura które zatrudniają kilkudziesięciu czy nawet kilkuset księgowych. W takim przypadku znika praktycznie zupełnie możliwość osobistego kontaktu z osobą zajmującą się rozliczeniami, ponieważ taką rolę przejmują konsultanci na pierwszej linii. Niewielkie biuro rachunkowe Kraków zapewnia podejście znacznie bardziej indywidualne, przeważnie jego księgowi świetnie znają specyfikę funkcjonowania firm klientów i mogą dzięki temu także służyć wsparciem w nietypowych przypadkach. Przy biurach dużych to zaczyna zanikać, klienci są załatwiani masowo i dokładnie w taki sam sposób traktowani. Oczywiście w obu przypadkach jakość usług powinna być zbliżona, ale jeżeli pojawi się coś nietypowego, to jednak w niewielkim biurze sprawniej się sprawę załatwi.

Dział:
Navigation
Viewed

Ostatnio oglądane

Close

Quickview

Close

Kategorie

Lista polubionych

Close