Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Walory oraz aspekty instalacji fotowoltaicznych


Instalacje fotowoltaiczne fabrykują prąd, jaki posiada znacznie większą częstotliwość niż ten pochodzący z sieci publicznej. Stąd też zawsze w pierwszej kolejności wyczerpuje się prąd pochodzący z instalacji, a potem stosuje się dopiero prąd z sieci. Zdarza się jednak, iż pojawia się nadmiar prądu, który jest niewykorzystywany. Dzięki wykorzystywaniu wyjątkowych liczników dwukierunkowych wolno z powodzeniem przesłać taką nadwyżkę do sieci publicznej. Polska regulacja o Odnawialnych Źródłach Energii (OZE) mówi klarownie, że nie ma w takim przypadku konieczności posiadania własnej aktywności. I tu pojawia się pojęcie: prosument innymi słowy podmiot, który jest jednocześnie fabrykantem energii (fotowoltaicznej) jak i jej konsumentem – więcej na stronie panele fotowoltaiczne Kraków.

W sytuacji, gdy produkowany prąd jest niewystarczający wolno pobierać go z sieci publicznej. Struktury fotowoltaiczne on-grid nie potrzebują użytkowania specjalistycznych akumulatorów, a to oddziałuje na obniżenie wydatków montażu. Instalacje fotowoltaiczne sieciowe to ciekawe rozwiązanie, jakie pozwala oszczędzić wiele pieniędzy. Prócz możliwości ekspediowania nadmiaru prądu do sieci ustawa o OZE napomyka również o systemie opustów dla instalacji prosumenckich (net-metering).

W praktyce oznacza to, iż posiadacz mikroinstalacji ma szansę przesłania nadwyżki energii do sieci i odebrania jej w ciągu jednego roku. Prosument może zatem wyprodukować energię w dowolnym momencie, a też odebrać ją kiedykolwiek zechce. Fachowo nazywa się to bilansowaniem jednorocznym energii. Będzie to nic innego jak wyliczanie różnic między prądem wprowadzonym do sieci, a zużytym w ciągu roku. To naturalnie dzięki takiemu rozwiązaniu wolno uniezależnić się w pełni od wzrostu cen za energię elektryczną. Co więcej instalacja fotowoltaiczna ma okazję posiadać też wyjątkowy licznik, który zezwala analizować wykresy wyczerpywania energii.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Navigation
Viewed

Ostatnio oglądane

Close

Quickview

Close

Kategorie

Lista polubionych

Close