Okna aluminiowe charakteryzują się lekkością, plastycznością, solidnością na korozję i solidnością. Fabrykowane są ze stopów aluminiowych z dodatkiem krzemu i magnezu. Dzięki temu są trwalsze. Mogą być fabrykowane o wymiarach: szerokość 30-500cm, wysokość 40-600cm. Następują w formach: okrągły, kwadratowy, prostokątny, łukowy itp. Są nadzwyczaj estetyczne, wskutek tego najczęściej jesteśmy w stanie je odnotować w budynkach reprezentacyjnych. Z uwagi na materiał są one dosyć kosztowne. Okna te są wykonane z profili zimnych i ciepłych. Ciepłe znajdują zastosowanie w budynkach mieszkalnych.

Tudzież zimne w biurowcach, budki telefoniczne itp. Okna aluminiowe podobnie jak z tworzyw chemicznych są powolne na zarysowania i uszkodzenia których niestety nie da się już naprawić. W styczności z innymi metalami tj. miedź, mosiądz, stal, mogą ulec korozji. W następstwie tego zabrania się montażu stalowych parapetów stalowych pod tego rodzaju oknem. Też z powodu złego montażu, okna te ulegają odkształcaniu. Na koniec, okna aluminiowe są niemiłe w dotyku i nie polecane do montażu w budynkach mieszkalnych. Okna są detalem o jaki trzeba dbać, ponieważ wymiana jest nadzwyczaj kosztowna. Okna przez pełny czas są narażone na działanie słońca, deszczu, śniegu, zimna i ciepła, co potwierdzają specjaliści z okna turek. Są również otwierane i zamykane co wpływa na zużywanie się. W związku z tym raz na jakiś czas należy dokonać przeglądu stanu naszych okien. Okucia trzeba wyregulować, zawiasy nasmarować mechanizmy, uszczelki itd. Większa część ludzi zapomina o tych działaniach. Myślą, iż dopóki działa i nic się z nimi nie dzieje to po co zwracać na nie uwagę.

Dopiero jak się coś stanie, wychodzą nerwy, pretensje do wytwórców itp. A jakkolwiek tak niewiele potrzeba, aby były one funkcjonalne. Większość czynności jesteśmy w stanie zrealizować sami. Jednakowoż w przypadku okien przesuwnych, składanych, większa część jego mechanizmów mieści się pod osłonami, które łatwo zniszczyć. Wówczas jesteśmy w stanie zlecić to fachowcom, którzy zrobią to fachowo i prędko. Ramy okna trzeba regularnie przemyć wodą z dodatkiem płynu, ponieważ są skłonne na osiadanie się kurzu. Zastosuj się do tych dyrektyw a na pewno nic się nie stanie twoim oknom.

Dział:
Navigation
Viewed

Ostatnio oglądane

Close

Quickview

Close

Kategorie

Lista polubionych

Close