Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak wybrać odpowiednie oświetlenie LED pod kątem barwy światła?


Temperatura światła, zwana potocznie barwą, jest mierzona w Kalwinach i informuje nas o tym, jak zimne lub ciepło będzie oświetlenie w naszym domu. W związku z tym, decydując się na technologię LED, warto zwrócić uwagę na liczbę Kalwinów (K). O czym informuje nas ten wskaźnik?

Ciepłe światło możemy utożsamiać ze słońcem podczas wschodów oraz zachodów. Jest ono bardziej pomarańczowe niż białe. Jest to barwa światła o wartości ok. 3000K. Takie LED-y świetnie sprawdzą się we wnętrzach z ciepłą i przytulną aranżacją.

Im wyższa liczba Kalwinów, tym zimniejsze światło. Decydując się na diody o barwie 6000K oraz wyższej, należy spodziewać się bardzo intensywnego, białego światła. Jest ono preferowane w warsztatach, w których wykonywana jest precyzyjna praca. Zimne oświetlenie świetnie sprawdza się we wnętrzach zachowanych w chłodnym stylu industrialnym, gdzie dominują szare oraz niebieskie barwy. Warto zachować ostrożność, ponieważ bardzo białe światło przy dłuższej ekspozycji może męczyć wzrok.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Navigation
Viewed

Ostatnio oglądane

Close

Quickview

Close

Kategorie

Lista polubionych

Close