Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Rośliny obejmują fitochemiczne związki, jakie mają wpływ na organizm ludzki. Jedzone w drobnych ilościach ubogacają doznania smakowe, jakkolwiek w większych ilościach są toksyczne. Na przykład, niektóre rodzaje ekstraktów ziołowych, takich jak wyciąg z dziurawca może być stosowany w celach medycznych, w leczeniu chandry i łagodzeniu stresu. Jednak gigantyczne ilości tego zioła może powodować reakcje alergiczne, wobec tego należy je wykorzystywać z ostrożnością. Zioła od dawna były wykorzystywane jako podstawa standardowej chińskiej medycyny ziołowej. Niektóre zioła są używane nie wyłącznie do celów kulinarnych oraz leczniczych, jednak też jako środki psychotropowe. Jednym z takich ziół są konopie indyjskie. Zioła pełnią na domiar tego ważne funkcje w wielu rytuałach religijnych religiach. Na przykład, mirra i kadzidło są niesłychanie istotne dla chrześcijan.

Syberyjscy szamani również korzystają z ziół do wywołania doświadczeń duchowych, m.in. do obrzędów przejścia, lub jako pomoc w seansach spirytystycznych. Indianie stosują białą szałwię do odkażenia duchowego. Ziołolecznictwo jest stereotypowym wariantem zwalczania różnych dolegliwości, opartym a tradycjach medycyny ludowej. Użytkuje rośliny oraz ekstrakty z nich do produkcji naturalnych farmaceutyków – jak na przykład Haszysz CBD. Ziołolecznictwo jest też nazywane botaniczną medycyną, medycyną ziołową i fitoterapią. Zakres użytkowanych składników leczniczych jest nieraz rozszerzony o przeróżne grzyby oraz artykuły pszczelarskie, a również minerały, muszle i co poniektóre części zwierząt. Często naturalne leki ziołowe stają się później istotnym składnikiem wielu lekarstw farmakologicznych. W 2001 roku naukowcy zidentyfikowali 122 związków użytkowanych w sztampowych lekarstwach z apteki, jakie pochodzą z roślin powszechnie używanych w medycynie ludowej.

Zioła oraz przyprawy używane przez ludzi do przyprawiania żywności obejmują substancje aromatyczne, fenole oraz alkaloidy, jakie służą roślinom jako mechanizmy defensywne przed owadami, rozmaitymi mikroorganizmami i zwierzakami roślinożernymi. Jakim sposobem się okazuje są one skuteczne w leczeniu wielu dolegliwości.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Navigation
Viewed

Ostatnio oglądane

Close

Quickview

Close

Kategorie

Lista polubionych

Close