Czy szelki męskie na stałe odeszły do lamusa?

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu szelki męskie były nieodłącznym elementem ubioru milionów mężczyzn. Były stosowane zarówno przez dżentelmenów i arystokratów z wyższych sfer, a także robotników, dla których był to stały element stroju roboczego. Szelki męskie w ostatnich latach znacznie straciły na popularności, ale wciąż obronią się w nowoczesnym dress codzie.

Szelki zamiast paska?

Wyraźny spadek popularności szelek to oczywiście następstwo wprowadzenia pasków do spodni. Są proste, ogólnodostępne i wygodne w codziennym stosowaniu. Tymczasem szelki, choć nie są szczytem techniki, wymagają poświęcenia kilku minut, aby prezentowały się dobrze. Czas i wygoda to najprawdopodobniej główny argument, który sprawił, że szelki zostały wyparte przez pasek.

W jakich sytuacjach możemy nosić szelki?

Dosłownie w każdych. Jest to ponadczasowy dodatek, który pasuje do stylizacji casualowych oraz formalnych. Warto jednak pamiętać o kilku kwestiach. O ile w stylu casualowym są one celowo uwidocznione i urozmaicają naszą stylizację, o tyle w stylu formalnych są bardziej dyskretnym dodatkiem. Powinny być wówczas ukryte pod garniturem. Ponadto, w stylu formalnym, szelki męskie powinno się stosować wyłącznie do spodni bez szlufek.

Jak nosić szelki męskie?

Najczęściej stosujemy je do koszuli, ale w nowoczesnych stylizacjach mogą być dopełnieniem także do T-shirtu czy polo. Wyróżniamy szelki na specjalne „żabki” oraz na guziki. Do stylizacji casualowych częściej stosujemy te pierwsze. Należy je założyć w taki sposób, aby ramiona z przodu były ułożone idealnie pionowo i symetrycznie. Szelki męskie należy również odpowiednio wyregulować, aby ściśle przylegały do ciała. Należy zaznaczyć, że nawet niewielki problem z odstającym brzuchem skutecznie zepsuje efekt wizualny.

SKU: DROH0002X Dział:
Navigation
Viewed

Ostatnio oglądane

Close

Quickview

Close

Kategorie

Lista polubionych

Close