Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy zamiana skrzyni biegów jest trudna?


Budowa skrzyni biegów jest dosyć karkołomna. W jej obudowie jesteśmy w stanie znaleźć trzy wały: sprzęgłowy, najważniejszy i pośredni. Moc silnika jest przekazywana na wałek sprzęgłowy, który przekazuję ją za pośrednictwem kół zębatych na wał pośredni. Na wale okólnym i głównym znajdują się kolejne koła zębate, pasujące za zmianę biegów. Cały układ ma obowiązek posiadać odpowiednie smarowanie. Stosuje się do tego stosowny olej przekładniowy. W starszych skrzyniach wielokrotnie można było się spotkać z przełożeniem otwartym. Będzie to wałek sprzęgłowy łączny z wałkiem głównym. Między nimi nie następuje żadna zmiana szybkości pracy układu. Dużo osób zastanawia się także, czym jest nadbieg. Jest to mechanizm, który sprawia, że szybkość wałka głównego jest pokaźniejsza niż sprzęgłowego.

Zdarzają się skrzynie, gdzie następuje więcej niż jeden nadbieg. Są one niezwykle pożyteczne w samochodach, bo umożliwiają długodystansową jazdę bez zmiany biegu i zminimalizowanie spalania samochodu – zobacz to na https://skrzyniezajac.pl. Ze względu na swoją budowę cały mechanizm waży około 40 kg. Większa część właścicieli samochodów osobowych po uszkodzeniu silnika czy też skrzyni biegów uważa, że pojazd nadaję się jedynie na złom. Nie musimy zapominać, że w dzisiejszych czasach oba te podzespoły są cząstkami, które jesteśmy w stanie zmienić w prawie każdym warsztacie samochodowym. Jeżeli zdecydujemy się na osobistą wymianę skrzyni, musimy zwrócić uwagę na parę niezwykle istotnych szczegółów.

Po pierwsze, gdzie taką skrzynię trzeba nabyć. Jeżeli posiadamy starszy samochód, nie będzie dla nas popłatne kupno pionierskiej skrzyni, gdyż jej cena ma okazję niewiele się różnić od całego samochodu. Nieraz więc należałoby rozejrzeć się po okolicznych szrotach, czyli sklepach z używanymi częściami samochodowymi. Przed wymianą musimy się zabezpieczyć w znaczną ilość różnych kluczy nasadowych i oczkowych. Potrzebny też może okazać się kanał. W niektórych samochodach zamiana skrzyni biegów bez kanału nie jest możliwa. Na wymianę musimy poświęcić około dwóch dni. Jeżeli posiadamy umiejętności równe fachowemu mechanikowi, czas ten będzie krótszy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Navigation
Viewed

Ostatnio oglądane

Close

Quickview

Close

Kategorie

Lista polubionych

Close