Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Każdy czworonóg jest w dużym stopniu zależny od swojego posiadacza, a stwierdzenie to dotyczy przede wszystkim szczeniąt, jakie to potrzebują należącej do nas pomocy, troski, sympatii i towarzystwa oraz miłości. Kiedy tak właściwie w domu jest wyłącznie jedno zwierzę, pies może tak bardzo przyzwyczaić się do właściciela, że obserwuje każdy jego krok oraz nigdy go nie opuszcza. Problem może pojawić się, kiedy kochany właściciel pragnie wyjść z mieszkania, pozostawiając pieska samego. Jeśli właściciel wychodzi na pewien czas z domu, pies czuje się niepewnie, boi się, że został opuszczony. Jego strach ma prawo pozostać wyrażony przez piszczenie, głośne wycie, czy także drapanie mebli – znacznie więcej o tym na stronie Canis Pet. Aby zapobiec takim sytuacjom trzeba przyzwyczajać pieska do ciszy nawet wówczas, kiedy właściciel jest nieobecny.

Jeśli pies w czasie opisującej nas nieobecności był cicho pochwalny go, żeby zrozumiał, że zachował się porządnie. Najpierw wychodźmy z mieszkania na krótkie okresy czasu, ale róbmy to regularnie. Wychodzenie z mieszkania poprzedzajmy także zawsze tymi samymi czynnościami, czyli ubierzmy kurkę, zabierzmy kluczyki do samochodu, a wówczas pies zacznie rozróżniać owe znaki. Po kilku wyjściach właściciela czworonóg będzie przygotowany na to, żeby pozostać sam wtenczas, kiedy wyjdziemy na osiem godzin do pracy. Każdy pies, jaki pragnie zademonstrować, że to on jest w otoczeniu zwierzęciem dominującym stroszy na grzbiecie włos, a przy tym otwiera pysk i unosi ogon.

Psa możemy obawiać się również wtedy, kiedy podciąga wargi, pokazując tym samym zęby. Tak wyglądający pies przestrzega swą postawą, że może zaatakować, skutkiem tego porządniej posiadać się przed nim na baczności. Inaczej wygląda pies, jaki jest przyjaźnie nastawiony i chce okazać swoją radość. Psy niepoprawnie znoszą rozstania ze swoim ukochanym właścicielem, skutkiem tego także pilnie nadsłuchują gdzie w danej chwili się on znajduje. Z tego także względu każdy pies nienagannie wie, czy jego pan stoi pod drzwiami, jest w garażu, czy również rzeczywiście na chwilę wyjechał. Każdy pies oczekuje na powrót własnego pana, a gdy się on już pojawi głośno cieszy się z jego powrotu. Z tego również względu, kiedy wrócimy już do mieszkania, pochwalmy czworonoga, że cicho czekał na nas.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Navigation
Viewed

Ostatnio oglądane

Close

Quickview

Close

Kategorie

Lista polubionych

Close