Które prezenty należałoby kupić, a które pomysły na podarunek na pewno będą nietrafione?


Zakupy podarunków jest dla dużej grupy osób istną katorgą. Co kupić osobie, która jest nam prawie obca? Nawet kupowanie podarków dla znajomych osób, które kochamy oraz świetnie znamy też może być problemem. Niekiedy bywa tak, iż każdy pomysł na podarunek wydaje nam się najpierw wspaniały, a potem beznadziejny oraz w efekcie nie jesteśmy w stanie się zdecydować na kupno niczego praktycznego. Przede wszystkim spróbujmy sobie przypomnieć, czy dana figura nie wspominała o jakiejś rzeczy, której niesłychanie pragnie? Może o czymś marzy? Spróbujmy te marzenia spełnić, jeśli leżą one w stworzonym przez nas zasięgu. Jeżeli nie wiemy nic o jakiś konkretnych wymogach osoby, która ma pozostać obdarowana, pomyślmy, czym się ona interesuje, jaka jest jej pasja.

Drobiazg, jaki kupimy nie musi bez żadnego ale być przydatny w jej rozwijaniu, jednakowoż figura obdarowana na pewno dostrzeże, iż nasz podarunek był przemyślany, przygotowany umyślnie dla niej, a nie nabyty przypadkowo. Taka świadomość jest nawet ważniejsza niż użyteczność czy uroda danego upominku. Kupno upominku dla bliskiej osoby cię przerasta? Każdy twój pomysł na podarunek wydaje Ci się gorszy od uprzedniego? Nie załamuj się oraz przetestuj długopisy Parker.

Najgorsze, co można komuś ofiarować, to podarunek, którego sami nie chcielibyśmy dostać. Warto trzymać się tej zasady, kiedy wybieramy dla kogoś podarunek. Rzecz jasna, ludzie różnią się w swoich gustach oraz upodobaniach. Nie należy więc odwracać sytuacji oraz kupować czegoś, co sami chcielibyśmy dostać, ponieważ jesteśmy w stanie zakwalifikować niezłą wpadkę. Chodzi poniekąd o to, żeby nie kupować komuś byle czego, na odczepnego- przedmiotów, które nie mają ani konkretnego przeznaczenia, ani nie są ładne. Często kupując na przykład niezbyt ładny wazon myślimy, iż sami przenigdy czegoś takiego nie postawilibyśmy w widocznym miejscu w swoim domu, ponieważ jest zwyczajnie niegustowne-ale nie przeszkadza nam to w ofiarowaniu takiego prezentu kuzynce. Darujmy sobie w ogóle kupowanie takich przedmiotów, które miałyby być detalem wystroju wnętrza. Swoje mieszkanie każdy urządza po swojemu oraz są marne szanse, iż stworzonym przez nas podarkiem trafimy w wizję obdarowanego.

Dział:
Navigation
Viewed

Ostatnio oglądane

Close

Quickview

Close

Kategorie

Lista polubionych

Close