Chorwacja – tanie oraz interesujące miejsce wyjazdu dla rodaków


Mimo zastoju gospodarczego, specjalizacja krajoznawcza trzyma się nieźle – w 2019 roku na zagraniczne ferie wyjechało nieomalże 5 mln naszych polaków. Polacy najentuzjastyczniej odjeżdżają nad Bałtyk oraz do Grecji. Także wakacje w Chorwacji stają się coraz atrakcyjniejsze – wybiera je ok. 10 % urlopowiczów. Ten kraj jednoczy się z błogim odpoczynkiem na plaży oraz pływaniem w ciepłych wodach Adriatyku. Wczasy w tym śródziemnomorskim regionie to atrakcja dla wędrowców – wyśmienita kuchnia, bogata architektura oraz gwarancja słonecznej pogody w sezonie.

Coraz to więcej biur podróży oferuje zorganizowane wycieczki do Chorwacji, przede wszystkim do Istri, najpopularniejszego kurortu. Jednak letnicy są w stanie samodzielnie zaplanować własny odpoczynek w tym pełnym uroku miejscu. Bilety lotnicze to koszt rzędu 300 – 400 zł (zależnie od pory roku). Na miejscu nie ma problemu z odnalezieniem prywatnego noclegu. Kwatery to rozwiązanie dla osób szukających tańszej opcji.

Polacy wielokrotnie wybierają ten kraj jako cel swojej wakacyjnej podróży, że względu na stosunkowo bliską odległość od stworzonego przez nas. Dla znacznie bardziej wymagających urlopowiczów (również z zasobniejszym portfelem) dobre będą apartamenty o podwyższonym standardzie. Chociaż pod pojęciem apartamenty kryją się także w pełni wyposażone mieszkania, z klimatyzacją i wieloma innymi udogodnieniami – my polecamy natomiast Nieruchomości w Chorwacji realestate-honeste.com. Wybierając apartament trzeba zwrócić szczególną uwagę na jego lokalizację – w końcu urlop przy hałaśliwej ulicy to na pewno nic przyjemnego. Nocleg w wydzierżawionym apartamencie to także możliwość samodzielnego przygotowania posiłków w odpowiednim dla turysty czasie – brak odgórnie ustalonych godzin ułatwia zaplanowanie czynnego dnia poza hotelem. Jakim sposobem widać, możliwości zorganizowania jest dużo. Należałoby je wnikliwie rozważyć, aby w czasie podroży swojsko spędzić własny czas.

Navigation
Viewed

Ostatnio oglądane

Close

Quickview

Close

Kategorie

Lista polubionych

Close