Coś nowego, czyli wycieczki do Łotwy


Łotwa to nie jest popularna destynacja. Wycieczki do Łotwy podobają się ludziom i są dla nich wyjątkowe. Warto o tym pamiętać. Niejedna osoba o tym wie i chętnie odwiedza ten wyjątkowy kraj. Jest to miejsce piękne, klimatyczne, idealne. Dzisiaj na Łowę jedzie się najczęściej autobusem, rzadko organizowane są wycieczki lotnicze, ponieważ są zbyt drogie.

Najczęściej turyści odwiedzają Łotwę, która ma w sobie klimat, urok i wdzięk. Jest tam sporo zabytków, ładne restauracje, kawiarnie, niezłe puby. Dla każdego znajdzie się tam coś pożądanego. Polacy lubią małe i nieznane kraje, a Łotwa taka właśnie jest. I ma w sobie to, co przyciąga ludzi. Często wycieczki są łączone i obejmują Litwę, Łotwę oraz Estonię (https://www.kresy.com/osw,ryga—–tallin—wycieczki-do-lotwy-i-estonii,84). Ryga to częsta destynacja – miasto ulokowane jest nad Dźwiną, ma wiele zabytków z czasów średniowiecza, secesyjnych budynków, a spacer po wąskich, brukowanych uliczkach jest wielką przyjemnością. Jest tam Plac Ratuszowy, kościół świętego Piotra, Plac Katedralny z katedrą budowaną przez kilka stuleci. Z Rygi wycieczki często płyną promem do Sztokholmu, co jest dodatkową atrakcją.

Łotwa zaskakuje – wygląda zjawiskowo, jakby czas się cofnął, na prowincji są nadal drewniane domy, a mieszkanie w hotelu w formie małego drewnianego domku z sauną to doskonały wybór. Wspaniały relaks jest zapewniony. Coraz więcej osób szuka takiego odpoczynku, bo to dla nich coś najlepszego. Łotwa to kraj wyjątkowy, pełen atrakcji i nadal nieco dzikiej przyrody. Jeśli ktoś lubi takie klimaty to na pewno odnajdzie się w tym kraju. Jeśli woli luksusy to musi poszukać innej wycieczki. Łotwa to kraj ciekawy, ale dla amatorów. Najlepiej wybrać się tam w lecie, gdy jest cieplej, w zimie może być dość ostry klimat, który nie wszystkim odpowiada.

Podsumowując, wycieczki do Łotwy są ciekawe, niedrogie, a dające wiele rozrywki i odprężenia. Szczególnie miłośnikom północnych klimatów. Warto po wizycie w Łotwie odwiedzić też Litwę, Estonię i Szwecję. Gdy czasu wystarczy. Gdy nie to można ograniczyć się tylko do Łotwy.

Navigation
Viewed

Ostatnio oglądane

Close

Quickview

Close

Kategorie

Lista polubionych

Close