Zamykają zmarszczki, podnoszą policzki, gęstnieją rzęsy. Preparaty poprawiające urodę obiecują cuda. Wśród najnowszych składników kosmetycznych niezmiernie łatwo można się pogubić. Probiotyki, beta – glukan to tylko co poniektóre substancje, które mają sprawić przełom w pielęgnacji. Jedne potrafią pobudzić geny młodości znajdujące się w skórze, inne bronią przed podrażnieniami oraz starzeniem się albo odświeżają jak piling u dermatologa. Na w najwyższym stopniu zaawansowane technologicznie preparaty wypada wydać nawet kilkaset złotych, ale za to wyniki są zadziwiające… Najwięcej nowin w drogeriach pojawia się na półce z kremami do twarzy.

Jednym z ostatnich odkryć są probiotyki. Te dobrotliwe bakterie wykorzystywane były dotychczas przede wszystkim w lekach. Okazało się jednak, iż identycznie odpowiednio jak na organizm, działają one na skórę, zwłaszcza wrażliwą i mocno wysuszoną. Umacniają jej bakteryjną protekcję, to właśnie dzięki czemu zapobiegają podrażnieniom oraz sprzyjają regeneracji. Stworzyła ona doustne kapsułki, które pomagają w walce z łupieżem. Aktualnie probiotyki odkryć można również w kremach oraz balsamach. Dermatolodzy wyszukują również w przyrodzie substancji, jakie mogłyby zatrzymać proces starzenia się – więcej wypróbuj na https://skinadvisor.pl. Ostatnimi czasy uważniej zajęli się pro – retinolem, zwanym także, jako prowitamina A. Po wniknięciu w głąb cery zmienia się ona w retinol i działa jak on.

Spłyca zmarszczki, zmniejsza przebarwienia oraz zwalcza trądzik. Pro – retinol jest bezpieczniejszy dla cery i nie podrażnia jej, dlatego ma szansę prawidłowiej na nią zadziałać. Gdy zauważymy, wobec tego na twarzy pierwsze zmarszczki, innymi słowy utratę jędrności, warto sięgnąć po krem z tym składnikiem. Następnym przebojem, który występuje w przyrodzie są roślinne komórki macierzyste, jakie sprzyjają regeneracji skóry oraz jej wolnemu starzeniu się. Bo coraz to znacznie więcej osób ma wrażliwą skórę, naukowcy wypatrują składników, które łagodzą podrażnienia oraz odmładzają ją. W tym celu sięgają po substancje przetestowane w medycynie. Jednym z nich jest preparat, który dotąd stosowany był na podrażnienia, dziś używa się go w kremach, jakie świetnie odżywiają skórę.

Dział:
Navigation
Viewed

Ostatnio oglądane

Close

Quickview

Close

Kategorie

Lista polubionych

Close