Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W wielu przypadkach całkiem nie spostrzegamy, iż w stworzonym przez nas ukochanym serialu lub filmie, jaki właśnie oglądamy, bohaterowie używają wyznaczonego modelu telefonu, popijają jeden gatunek herbaty lub też jeżdżą autami jednej marki. Kiedy tak właściwie jednak idziemy do sklepu wyłonimy ten sam telefon, jakim obsługuje się doktor Lubicz lub też tę samą herbatę, jaką podaje ludziom ojciec Mateusz. Taki zabieg wpływania na nasze dobory konsumenckie nazywa się kryptoreklamą. Jest to nic innego, jak prezentowanie formułowanej marki, jaka z reguły jest jednym ze sponsorów danej produkcji, na ekranie kinowym lub też telewizyjnym. Działanie takie można uznać za pewnego typu manipulację.

W odróżnieniu od pospolitej reklamy, jakiej początek oraz koniec jest wyraźnie zaznaczony przez sygnał dźwiękowy lub też wizualny, kryptoreklama jest bez mała przemycana do myśli odbiorcy. Ten z kolei nie zdaje sobie sprawy z tego, co nim kieruje w trakcie robienia zakupów oraz wybierania właśnie takich a nie innych towarów. Należałoby wobec tego niekiedy głębiej zastanowić się nad tym tematem oraz nabyć długopisy firmowe. Nikt z nas jakkolwiek nie chce być manipulowany, prawda? Sukces dobrej reklamy polega na tym, iż niesie ze sobą miarodajną obietnicę. Pojawiające się w gazetach fotografie, czy spoty telewizyjne zdają się mówić, iż jeżeli zdecydujemy się na dany artykuł lub też usługę, będziemy ładniejsze, bardziej atrakcyjne lub mąż będzie nas bardziej kochał. Oczywiście taka sytuacja odnosi się w równym stopniu do kobiet, dzieci oraz mężczyzn. Każdy z nas chce być jakkolwiek perfekcyjny we wszystkich dziedzinach.

Ulega wobec tego prezentowanemu złudzeniu, iż dzięki najnowszemu modelowi telefonu komórkowego stanie się człowiekiem sukcesu lub że zyska grono nowych przyjaciół, jeżeli będzie korzystał z dobrej sieci telefonicznej. Oczywiście obietnice te są w wielu przypadkach bez pokrycia. Nasze powodzenie u płci przeciwnej może w pewnej mierze zależeć od tego, jak dbamy o skonstruowany przez nas wygląd. Na pewno nie zagwarantuje nam go jednak używanie szamponu lub też mydła konkretnej marki. Nie oczekujmy wobec tego, iż wraz z kupnem reklamowanego towaru nasze życie się zmieni. Należałoby zdawać sobie z tego sprawę oraz już od najmłodszych lat uczyć tego dzieci. To właśnie dzięki temu unikniemy rozczarowań.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
SKU: DROHX00006 Dział: ,
Navigation
Viewed

Ostatnio oglądane

Close

Quickview

Close

Kategorie

Lista polubionych

Close