Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

4 nawyki, które musisz przyjąć, aby utrzymać zdrowe nerki


Nerki są ważnymi organami w ludzkim ciele. Regulują wodę obecną w naszym organizmie, utrzymują równowagę minerałów i kwasów w organizmie, eliminują substancje toksyczne oraz odpowiadają za produkcję moczu. Dlatego należy bardzo uważać na zdrowie nerek.

Ponieważ otrzymują około 20% krwi pompowanej przez serce, nerki są również w stanie kontrolować ciśnienie krwi. Z drugiej strony brak opieki nad tymi narządami może prowadzić do pojawienia się między innymi chorób takich jak kamienie nerkowe i niewydolność nerek.

Aby zadbać o zdrowie nerek i uniknąć problemów z nerkami, oddzieliliśmy 4 wskazówki, których nie można przegapić. Sprawdzić!

1. Stosuj zdrową dietę

Zdrowe odżywianie jest na liście nawyków, które musisz przyjąć, aby utrzymać nerki w pełnej sprawności. Dlatego unikaj tłustych potraw lub pokarmów zawierających duże ilości soli, sodu i cukru.Wręcz przeciwnie, preferuj dietę bogatą w składniki odżywcze i błonnik, taką jak owoce, warzywa i zboża.

Ponieważ mają dużo wody i różne składniki odżywcze, gotowane i surowe potrawy powinny ustąpić miejsca smażonym.Arbuz jest przykładem owocu, który zawiera dużo wody — 90% — oprócz tego, że jest bogaty w witaminę C i likopen, który pomaga w zapobieganiu nowotworom dzięki działaniu przeciwutleniającemu.

2. Pij wodę

Spożywanie wody jest niezbędne, aby nerki usuwały z naszego organizmu toksyny, takie jak kwas moczowy i mocznik. W zależności od trybu życia każdego z nich, zaleca się wypijanie około dwóch litrów wody dziennie.

Wiadomo jednak, że osoby regularnie ćwiczące fizyczne muszą zwiększać spożycie, aby uzupełnić utracone płyny. Soki są również doskonałą opcją, aby utrzymać nawodnienie organizmu i zdrowe nerki, ale ważne jest, aby pamiętać, że nie zastępują wody.

3. Zmniejsz spożycie soli

Nadmierne spożycie soli może spowodować uszkodzenie nerek i niewydolność nerek. Dlatego konieczne jest ograniczenie jego spożycia, a także unikanie pokarmów o dużej zawartości soli. Ciekawą i smaczną opcją jest zastąpienie przyprawy ziołami i przyprawami.

4. Zadbaj o wage

Utrzymywanie równowagi na bieżąco jest również kluczowym czynnikiem dla doskonałego funkcjonowania nerek. Dzieje się tak, ponieważ narządy są zaprogramowane do pracy zgodnie z wagą i wzrostem każdej osoby. Dzięki dokładnemu pomiarowi wskaźnika masy ciała (BMI) możliwe jest utrzymanie zdrowych nerek.

Wskazówka, aby utrzymać idealną wagę, to połączyć zdrową dietę z regularnymi ćwiczeniami fizycznymi pod okiem eksperta. Ponadto niezwykle ważne jest, aby badania lekarskie były zawsze aktualne, aby chronić nerki.Jak się okazało, codziennie należy przyjmować różne nawyki, aby zachować zdrowie nerek i zmniejszyć lub wyeliminować ryzyko wystąpienia choroby nerek.

Co mogę zrobić, aby moja nerka była zdrowa?

Istnieje kilka ważnych zaleceń lekarskich, które pomagają zachować zdrowe nerki. Oto sześć naszych wskazówek:

1. Jedz prawidłowo

Unikaj żywności przemysłowej oraz tłustej i ciężkiej żywności. Nadwaga jest wrogiem zdrowia nerek, głównie z powodu nadmiaru sodu i cholesterolu we krwi. Ideałem jest utrzymanie zbilansowanej diety, bez przesady i pełnej owoców, warzyw i warzyw.

2. Nawadniaj się każdego dnia

Picie średnio 2 litrów wody dziennie pomaga nerkom filtrować substancje szkodliwe dla zdrowia organizmu. Nie zapomnij więc mieć zawsze pod ręką butelki z wodą.

3. Miej oko na cukrzycę i ciśnienie krwi

Zarówno cukrzyca, jak i nadciśnienie są chorobami niebezpiecznymi dla rozwoju powikłań nerkowych. Na przykład wysokie ciśnienie krwi zmienia kaliber żył, w których krąży krew, blokując przepływ płynu przez nerki. Dlatego bardzo ważne jest, aby być świadomym objawów tych chorób i ich regularnego leczenia.

4. Brak nadmiaru alkoholu

Małe dawki napojów alkoholowych mogą nawet wspomóc funkcjonowanie nerek, ale to spożycie musi być kontrolowane.

Wysokie spożycie alkoholu może powodować nadciśnienie, które w zaawansowanym stadium ma negatywny wpływ na nerki.

5. Unikaj papierosów

Tytoń to jedno ze złych chorób, które najbardziej nękają zdrowie ludzkiego ciała. Podobnie jak alkohol, papierosy mogą powodować choroby przewlekłe, takie jak nadciśnienie, aw przyszłości powodować poważne uszkodzenia nerek.

6. Regularnie konsultuj się z ekspertem

Regularne wizyty u nefrologa są tak samo ważne dla zdrowia nerek, jak codzienna pielęgnacja opisana powyżej.

Wykonywanie badań kontrolnych jest również niezbędne do zapobiegania chorobie nerek i wczesnego jej diagnozowania. I pamiętaj: późna diagnoza zmniejsza szanse na wyleczenie wszelkich komplikacji medycznych. Teraz zobacz tutaj więcej informacji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Navigation
Viewed

Ostatnio oglądane

Close

Quickview

Close

Kategorie

Lista polubionych

Close