Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Komunikacja kryzysowa: Wskazówek dla szpitali, jak przygotować się na katastrofę


Huragany, powodzie, pożary i inne naturalne i spowodowane przez człowieka zdarzenia mogą uderzyć w dowolnym miejscu i czasie. W obliczu takich katastrof szpitale muszą nie tylko reagować w nagłych wypadkach, ale także utrzymywać ciągłość opieki nad pacjentem w najtrudniejszych okolicznościach, jakie można sobie wyobrazić.

Co może zrobić twój szpital, aby być lepiej przygotowanym na kolejny kryzys? Jak możesz zminimalizować stres fizyczny, psychiczny i emocjonalny, który może przytłoczyć personel i pacjentów? Jakie strategie, zasoby i praktyki możesz zastosować, gdy klęska żywiołowa uszkadza systemy technologiczne potrzebne do podstawowych funkcji?

Kilku kierowników szpitali z doświadczeniem z pierwszej ręki w zarządzaniu kryzysowym podzieliło się spostrzeżeniami na temat rozwiązywania problemów komunikacyjnych — podstawowego elementu gotowości na wypadek sytuacji kryzysowych — w dyskusji, którą moderowałem na dorocznej konferencji Voalte User Experience (VUE18). Wśród panelistów znaleźli się:

Scott McCarty, kierownik ds. ujednoliconej komunikacji w Tampa General Hospital, który jest członkiem komitetu ds. gotowości na wypadek sytuacji kryzysowych/planowania katastrof i pomógł szpitalowi przygotować się na huragan Irma w 2017 r.

Roberta Romeo Shannon, kierownik projektów strategicznych i systemów klinicznych w UConn Health na przedmieściach Hartford, która niedawno otworzyła nową wieżę szpitalną, która dała personelowi doświadczenie w ewakuacji pacjentów szpitalnych podobne do tego, co miałoby miejsce podczas nagłego wypadku

Keith Turner, kierownik systemów klinicznych w Szpitalu Dziecięcym w Teksasie w Houston, który był na miejscu w 2017 r., gdy huragan Harvey kategorii 4 wylądował wielokrotnie i spowodował ogromne powodzie oraz szkody o wartości 125 miliardów dolarów w całym staniePoniżej znajduje się 10 praktycznych wskazówek z tej dyskusji, które mogą pomóc szpitalom lepiej przygotować się do komunikacji w sytuacji kryzysowej:

 

Zrozum i przestrzegaj przepisów CMS dotyczących przygotowania komunikacji kryzysowej

Szpitale, wraz z wieloma innymi rodzajami świadczeniodawców, muszą przestrzegać zasady gotowości na wypadek sytuacji kryzysowej CMS, aby uczestniczyć w programie Medicare lub Medicaid. Opracowanie i realizacja planu komunikacji jest jednym z czterech podstawowych elementów reguły, a plan powinien zawierać:

  • Zgodność z prawem federalnym i stanowym
  • Kompleksowy sposób kontaktu z personelem, w tym z lekarzami pacjentów i innymi niezbędnymi osobami

Dobrze skoordynowana komunikacja w placówce, między świadczeniodawcami opieki zdrowotnej, stanowymi i lokalnymi wydziałami zdrowia publicznego oraz agencjami zarządzania kryzysowego. Stwórz jeden dostępny i bezpieczny punkt końcowy, aby uprościć komunikację awaryjną. Opracowując plan awaryjny, należy wziąć pod uwagę wszystkie systemy szpitalne i punkty końcowe, z których korzystają ludzie, oraz sposób integracji tych systemów. szpital kliniczny – dodatkowe informacje

Należy również pamiętać, że pielęgniarki i personel mogą pracować w dowolnym miejscu szpitala i mogą nie mieć dostępu do telefonów stacjonarnych.Według McCarty: „Uciekamy od pagerów, korzystając z konfiguracji SMTP, która zapewnia nam pomost do komunikacji z punktem końcowym naszej platformy smartfonów Voalte. Oznacza to, że jeden operator może szybko wysłać kod alarmowy bez logowania się do wielu systemów”.

Przygotuj się na samotność w domu

Powodzie, przerwy w dostawie prądu i nieprzejezdne drogi mogą odciąć połączenia ze światem zewnętrznym. Kiedy w 2017 r. na wyspę, na której znajduje się Tampa General, spadł huragan Irma, szpital stanął przed możliwością fizycznej izolacji od reszty miasta.

Ponieważ nie mogła polegać na Internecie, Tampa wbudowała nadmiarowość w swoją podstawową lokalną sieć Wi-Fi, w tym w serwery odzyskiwania danych. Ma zapasowe generatory na wyspie i olej napędowy na cztery dni, a w razie potrzeby jest ich więcej. Przełączniki rdzeniowe znajdują się na wyższych kondygnacjach na wypadek zalania. Te zwolnienia zapewniają, że Tampa będzie mogła nadal prowadzić swoją platformę komunikacyjną Voalte, jeśli kiedykolwiek zostanie odcięta od lądu.

 

Korzystaj z technologii mobilnych do śledzenia i łączenia pacjentów

Przepisy federalne wymagają, aby programy gotowości szpitalnej na wypadek sytuacji awaryjnych obejmowały systemy śledzenia lokalizacji personelu dyżurnego i pacjentów chronionych znajdujących się pod opieką szpitalną w nagłych wypadkach. Szpitale muszą być w stanie szybko połączyć rodziny z bliskimi, co może być szczególnie trudne na rozległych kampusach o powierzchni milionów stóp kwadratowych.

Jednym z rozwiązań jest wykorzystanie aplikacji, które umożliwiają lekarzom, pielęgniarkom i personelowi robienie zdjęć za pomocą smartfona połączonego z bezpieczną platformą komunikacyjną. Zdjęcia te mogą być tymczasowo przechowywane na serwerach szpitalnych i zabezpieczone przed przesyłaniem lub wysyłaniem do osób bez dostępu do platformy.

Bądź elastyczny i zbędny, i nie zapominaj o alternatywach low-tech i old-tech. Pilność i częstotliwość alarmów, wiadomości i innych komunikatów z pacjentem nie zmniejszają się tylko dlatego, że sieć zostaje wyłączona. Szpitale potrzebują zapasowych rozwiązań komunikacyjnych, aby zapewnić ciągłość obsługi pacjentów.

W przypadku awarii systemu zastosujemy inną komunikację, na przykład pasek na naszej stronie intranetowej” — powiedział Turner. „Prowadzimy również spis numerów telefonów, które można wykorzystać do komunikacji w „drzewie telefonów”. kationów i w razie potrzeby nadal może wyciągnąć krótkofalówki.

W Tampa General McCarty zainteresował się krótkofalówką w wyniku Irmy. Szpital ma teraz radioamator w swoim centrum dowodzenia z anteną na dachu, a także trzy irydowe telefony satelitarne – dwa w szpitalu i jeden w dużej ambulatorium, który ma wolnostojący ED i lądowisko dla helikopterów.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Navigation
Viewed

Ostatnio oglądane

Close

Quickview

Close

Kategorie

Lista polubionych

Close