Specjalistyczny oddział terapeutyczny dla pacjentów uzależnionych od alkoholu


Wyspecjalizowany oddział leczniczy dla osób uzależnionych od alkoholu oraz pozostałych substancji psychoaktywnych znajduje się w Wandzinie. Jest to Ośrodek Readaptacji Stowarzyszenia Solidarni „PLUS”. Na oddziale terapii uzależnień od alkoholu proponowana jest terapia krótkoterminowa, trwająca 8 tygodni. Terapia ukierunkowana jest do osób widzących u siebie symptomy uzależnienia bądź osoby współuzależnione. Terapia odbywa się w grupie nie większej aniżeli osiemnaście osób. Są to sprzyjające warunki do wykonania terapii.

Zajęcia nadzorowane są przez wykwalifikowanych psychoterapeutów, którzy każdego traktują z należytą uwagą. Zażyły i przyjazny klimat sprzyja uzyskać doskonałe rezultaty. Ludzie uzależnieni są bardziej szczerzy. Terapia indywidualna w wandzin.pl – ośrodek leczenia uzależnień nfz ma miejsce raz w tygodniu. To świetne uzupełnienie leczenia grupowego. W dodatku, przeprowadzana jest terapia przez pracę. Pomoc psychologów na najwyższym poziomie motywuje do odbycia leczenia w konkretnym ośrodku. Realizowana jest także opieka psychiatryczna, prawna i pracownika socjalnego. Zakład w Wandzinie przewiduje zajęcia warsztatowe dla bliskich osób leczących się. Zajęcia edukacyjne mają na celu rozszerzać informacje w temacie uwarunkowań choroby alkoholowej.

Pobudzana jest siła do działania i jednoznaczne ukierunkowanie do pozostawania w trzeźwości. To zwiększa szansę zakończenia spożywania alkoholu przez osobę uzależnioną. Bliscy z kolei nie zadręczają się winą. Na stronie internetowej zakładu znajdują się dokładne wiadomości na temat tego, jakie są zasady przyjmowania, co można ze sobą zabrać do placówki oraz co jest stuprocentowo niedozwolone w trakcie odbywania terapii. Dla ludzi zaciekawionych wskazane są także dane kontaktowe. Placówka prosperuje od dwudziestu pięciu lat, proponując pomoc dla pacjentów zmagających się z uzależnieniami. Bogate doświadczenie pomaga pacjentom, jacy nie dają rady sobie w życiu.

Dział:
Navigation
Viewed

Ostatnio oglądane

Close

Quickview

Close

Kategorie

Lista polubionych

Close